Pisteet 2019

Pisteet joka luokassa kymmenelle parhaalle seuraavasti 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Suomussalmen osakilpailussa tuplapisteet 20-18-16-14-12-10-8-6-4-2. Lisäksi osallistumispisteet kymmenelle parhaalle: 1. osakilpailu=1 piste, 2. osakilpailu=2 pistettä, 3. osakilpailu=3 pistettä, 4. osakilpailu=4 pistettä,5. osakilpailu=5 pistettä ja 6. osakilpailu=6 pistettä.

 

Pro Race

1. Joni Nieppola Kemi 69
2. Marcus Pohjolainen Me-LaMoke 51
3. Antti Piispanen 47
4. Jere Ohenoja Pyh/UA 45
5. Tommi Virho NivUA 45
6. Juha-Matti Marttala KeminUA 25
7. Hannu Leinonen Kuopio 24
8. Toni Paakkari RaaUA 21
9. Lauri Lassila Jääli 20
10. Teemu Kyllönen SsUA 18
11. Henrik Leinonen Kajaani 16
12. Niko Törmä KRRMK/UA 16
13. Joni Kaisto SsUA 14
14. Hannu Häkämies OMU 14
15. Janne Roininen PR Team 2000 14
16. Joni-Petteri Kaarlela NivUA 14
17. Pekka Aho KeminUA 13
18. Topi Tuomaala KokUA 12
19. Jani Känsäkoski 10
20. Jyrki Ylimäki Jääli 10
21. Teemu Isokangas OuMK/UA 10
22. Henrik Aho KeminUA 9
23. Roope Moilanen PuMK/UA 8
24. Marko Parviainen TohUA 8
25. Teemu Latvalehto Muhos 8
26. Juuso Maijala NivUA 7
27. Matias Känsäkoski Kaustinen 7
28. Harri Leinonen Otanmäki 7
29. Keijo Pesonen KuuUA 6
30. Aleksi Viirelä OuMK/UA 6
31. Henry Roivainen KeminUA 6
32. Henrik Viinikka HyUA 5
33. Jani Lehvonen SIIMU 2000 4
34. Taavi Ylimäki Jääli 3
35. Ville Hakoköngäs Kuivaniemi 3

 

JR 800

1. Ari Rautiainen SsR 63
2. Hannu Juntunen SsUA 63
3. Aapeli Juutinen SsUA 45
4. Mika Ilomäki Revolt Racing Team 35
5. Matti Bwana PuMK/UA 34
6. Jarkko Valtanen Vuokatti 31
7. Petri Impiö IiMU 21
8. Arttu Rautiainen PuMK/UA 18
9. Kirsi Kemppainen SsUA 16
10. Henri Puoskari SiikUA 14
11. Sanna Kaisto SsUA 11
12. Risto Kemppainen SsUA 8
13. Tero Roininen Revolt Racing Team 8
14. Toni Perttula KeminUA 7

 

Yleinen

1. Joni Nieppola Kemi 75
2. Tony Heittola Me-LaMoKe 54
3. Sampsa Korkiakoski Oulunsalo 45
4. Aki Kaveri Paavola 39
5. Sami Löllö Me-LaMoKe 26
6. Tuomo Salo Martinniemi 22
7. Joni Kaisto SsUA 20
8. Jarkko Valtanen Vuokatti 18
9. Juha-Matti Marttala KeminUA 17
10. Jani Hiltunen 16
11. Teijo Rautio Ylivieska 14
12. Saku Kinnunen SsUA 14
13. Jarmo Väänänen LakUA 14
14. Juho Similä SiikUA 14
15. Aleksi Viirelä OuMK/UA 13
16. Jari Sankala Kemi 13
17. Hannu Juntunen SsUA 12
18. Martti Matikainen Paratiisin/MU 12
19. Heimo Hillilä SsUA 12
20. Jukka Pöyhönen KokUA 11
21. Jouni Kujala KuuUA 11
22. Reijo Väisänen 10
23. Kimmo Anttila Kuivaniemi 10
24. Joonas Rautio OuMK/UA 9
25. Niilo Saari Ylivieska 9
26. Matias Känsäkoski Kaustinen 8
27. Erno Leskinen Raahe 8
28. Jaakko Huhta 8
29. Matti Ahola OuMK/UA 7
30. Eino Härö Rovaniemi 7
31. Vesa Vuosaari Me-LaMoKe 7
32. Tanja Rautio Ylivieska 7
33. Jani Lehvonen SIIMU 2000 6
34. Henrik Leinonen Kajaani 6
35. Marcus Pohjolainen Me-LaMoKe 6
36. Taneli Ervasti 5
37. Joni Huuki Kannus 4
38. Henrik Viinikka HyUA 3
39. Lauri Hiltunen KeminUA 3

 

EVK

1. Teemu Kyllönen Kiiminki 67
2. Tony Heittola Me-LaMoKe 60
3. Aki Kaveri 44
4. Kimmo Anttila Kuivaniemi 40
5. Teijo Rautio Ylivieska 33
6. Juha-Matti Marttala KeminUA 31
7. Sampsa Korkiakoski Oulunsalo 27
8. Kari Kemppainen SsUA 22
9. Hannu Juntunen SsUA 18
10. Mika Ilomäki Revolt Racing Team 18

11. Veli-Matti Kiviniemi Oulu 17
12. Peter Asikainen Oulu 16
13. Antti Mertala 15
14. Markus Mitronen SsUA 14
15. Martti Matikainen Paratiisin/MU 14
16. Joonas Rautio OuMK/UA 13
17. Juho Similä SiikUA 13  
18. Jani Hiltunen 12  
19. Joni Koivukangas Me-LaMoKe 10  
20. Tomi Rautio Ylivieska 9  
21. Tuomo Salo Martinniemi 9  
22. Joni Huuki Kannus 8  
23. Jarmo Väänänen LakUA 8  
24. Juha Salo Ylivieska 8  
25. Niko Mäkikangas 7  
26. Jarkko Valtanen Vuokatti 7  
27. Eino Härö Rovaniemi 7  
28. Jani Ventelä HvMK/UA 6  
29. Vesa Sauvolainen KeminUA 6  
30. Mika Korkiakoski Tyrnävä 6  
31. Kristian Aho KeminUA 6
32. Jaakko Huhta 5
33. Taneli Ervasti 5
34. Jukka Viinikka KuuUA 4
35. Niilo Saari Ylivieska 3
36. Petri Impiö IiMU 3
37. Teija Kyllönen Kiiminki 2

 

Naiset

1. Johanna Moilanen  SsUA 85
2. Teija Kyllönen Kiiminki 69
3. Mari Korkiakoski Oulunsalo 56
4. Jessica Sanaksenaho Kemi 34
5. Sanna Kaisto SsUA 33
6. Satu Heinola ScPalas 33
7. Tanja Rautio Ylivieska 30
8. Inka Hillilä SsUA 28
9. Salla Hjulberg RoiUA 22
10. Sanna Rautio Ylivieska 21
11. Heidi Huhtakangas Ylivieska 21
12. Kirsi Kemppainen SsUA 20
13. Mia Kentala Kokkola 12
14. Janina Kujala KuuUA 11
15. Minna Kerttula Raahe 7
16. Iiris Mäkikangas 6
 

 

Nuoret

1. Artturi Koivukangas Me-LaMoKe 82
2. Jenna Kyllönen OMU 74
3. Arttu Rautiainen PuMK/UA 71
4. Matti Bwana PuMK/UA 45
5. Jenni Salo Ylivieska  20
6. Joni Luoma-Tokoi OuMK/UA 20
7. Nico Salo OuMK/UA 18
8. Tomi Similä SiikUA 16
9. Valtteri Marjoniemi NivUA 13
10. Arttu Viirelä OuMK/UA 12
11. Iida Matkaselkä SIIMU 2000 11
12. Alex Haapala Ylivieska 10
13. Taavi Ylimäki PuMK/UA 7
14. Iiris Mäkikangas 4

 

Seniorit

1. Ari Rautiainen SsR 74  
2. Mika Korkiakoski LakUA 64  
3. Jari Mertala Kemi 48  
4. Peter Asikainen Oulu 46  
5. Hannu Juntunen SsUA 37  
6. Eino Härö Rovaniemi 30  
7. Jaakko Huhta 30  
8. Seppo Värtö Maksniemi 26  
9. Harri Sauvolainen KeminUA 25  
10. Risto Kemppainen SsUA 22  
11. Lauri Lassila Jääli 19  
12. Martti Matikainen Paratiisin/MU 19  
13. Heimo Hillilä SsUA 16  
14. Petri Keinänen Kello 15  
15. Jukka Pöyhönen KokUA 13  
16. Antti Soukka 9  
17. Pekka Känsäkoski Kokkola 8  
18. Pekka Aho KeminUA 7  
19. Seppo Selmgren Kemi 5  
20. Jouni Kujala KuuUA 3