Cup 2020 pisteet

 

Pisteet joka luokassa kymmenelle parhaalle seuraavasti 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Yhdessä osakilpailussa tuplapisteet 20-18-16-14-12-10-8-6-4-2. Lisäksi osallistumispisteet kymmenelle parhaalle: 1. osakilpailu=1 piste, 2. osakilpailu=2 pistettä, 3. osakilpailu=3 pistettä, 4. osakilpailu=4 pistettä,5. osakilpailu=5 pistettä ja 6. osakilpailu=6 pistettä.

 

JR800

Nimi Edustus Pisteet
1. Hannu Juntunen SsUA 55
2. Mika Korkiakoski Tyrnävä 53
3. Petri Impiö IiMU 37
4. Martti Matikainen Paratiisin/MU 15
5. Henri Puoskari SiikUA 13
6. Kirsi Kemppainen SsUA 12
7. Satu Heinola ScPalas 12
8. Jari Suokas ScPalas 11
9. Arttu Koivukangas Me-LaMoKe 11
10. Sami Ventelä LakUA 10
11. Tero Roininen Revolt Racing Team 10
12. Ville Leskelä Kiiminki 10
13. Risto Kemppainen SsUA 9
14. Arttu Rautiainen PuMK/UA 9
15. Matti Bwana PuMK/UA 8

Pro Race

Nimi Edustus Pisteet
1. Joni Nieppola Kemi 73
2. Erno Leskinen Raahe 47
3. Joni Leskinen Oulainen 42
4. Tommi Virho LakUA 29
5. Tuomas Sepänmäki Ilmajoki 27
6. Antti Piispanen Kempele 25
7. Mika Ruotsalainen SaaUA 22
8. Lauri Kallanto SuonUA 21
9. Tapani Saaranen Nivala 20
10. Kasperi Ukura RaaUA 17
11. Mikko Uusitalo Yli-Lesti 16
12. Jimi Ohtamaa NivUA 14
13. Jukka Piispanen Oulu 14
14. Kari Suomela KokeUA 14
15. Juha-Matti Leiviskä OMU 13
16. Antti Luokkala Tornio 13
17. Juha-Matti Marttala Kemi 11
18. Martti Matikainen Paratiisin/MU 11
19. Roope Moilanen PuMK/UA 11
20. Jani Känsäkoski 10
21. Inka Hillilä SsUA 10
22. Henrik Leinonen Kajaani 10
23. Kari Haapanen OUA 10
24. Topi Tuomaala KokUA 9
25. Antti Kyllönen SsUA 9
26. Tatu Kallio 9
27. Hannu Häkämies OMU 9
28. Jesse Ylitalo EUA 8
29. Valtteri Marjoniemi NivUA 8
30. Teemu Kyllönen SsUA 8
31. Jouni Uusimaa 7
32. Juuso Maijala NivUA 6
33. Marcus Pohjolainen Me-LaMoKe 6
34. Jukka Viinikka KuuUA 6
35. Niko Törmä KRRMK/UA 6
36. Antti Vesamäki 5
37. Urpo Viinikka KuuUA 5
38. Mikko Ruuttula Kannus 4
39. Aleksi Marjoniemi NivUA 4
40. Jyrki Ylimäki Jääli 2

 

Yleinen

Nimi Edustus Pisteet
1. Arto Heikkilä Kempele 80
2. Joni Nieppola Kemi 66
3. Kimmo Anttila Me-LaMoKe 37
4. Tony Heittola Me-LaMoKe 29
5. Tommi Savela Ylivieska 27
6. Erno Leskinen Raahe 25
7. Tomi Pulkkinen Suonenjoki 22
8. Tuomas Sepänmäki Ilmajoki 20
9. Martti Matikainen Paratiisin/MU 20
10. Johanna Moilanen SsUA 20
11. Jouni Kujala KuuUA 15
12. Juha-Matti Leiviskä OMU 15
13. Lauri Mertala Ii 15
14. Aki Junnonaho Vihanti 13
15. Kari Suomela KokeUA 13
16. Sami Löllö Me-LaMoKe 12
17. Hannu Häkämies OMU 12
18. Heimo Hillilä SsUA 10
19. Henrik Leinonen Kajaani 10
20. Jonni Rautiainen KarstUA 10
21. Jarmo Väänänen Tyrnävä 9
22. Teemu Kyllönen SsUA 9
23. Teijo Rautio Ylivieska 9
24. Joni-Petteri Kaarlela NivUA 8
25. Jimi Ohtamaa NivUA 8
26. Jukka Viinikka KuuUA 8
27. Henri Säävälä OMU 8
28. Ismo Pätsi KuuUA 8
29. Inka Hillilä SsUA 7
30. Juha-Matti Marttala KeminUA 7
31. Eemeli Rautiainen PuMK/UA 7
32. Juuso Maijala NivUA 6
33. Aki Kaveri Paavola 6
34. Markus Karppinen RaaUA 6
35. Niina Pirttijärvi Vantaa 6
36. Jyrki Ylimäki Jääli 5
37. Teemu Savela Ylivieska 4
38. Joni Huuki Kannus 3

 

Naiset

Nimi Edustus Pisteet
1. Minna Kerttula Raahe 70
2. Sara Piispanen Kempele 68
3. Teija Kyllönen Kiiminki 58
4. Johanna Moilanen SsUA 54
5. Sanna Rautio Ylivieska 44
6. Inka Hillilä SsUA 31
7. Mari Leskinen Oulainen 23
8. Kati Grönfors HvMK/UA 21
9. Tanja Rautio Ylivieska 16
10. Satu Heinola ScPalas 14
11. Janina Kujala KuuUA 14
12. Jaana Kuusela LemUA 14
13. Niina Pirttijärvi Vantaa 13
14. Julia Autio ReiUA 13
15. Jenni Salo OuMK/UA 12
16. Iiris Mäkikangas 11
17. Vilma Leppäkangas SaaUA 10
18. Marika Mertala Ii asema 10
19. Reeta Pesonen KuuUA 10
20. Joanna Kujala KuuUA 9
21. Mari Korkiakoski Oulunsalo 9
22. Taija-Leena Savela Ylivieska 8
23. Siiri Kaukola PokyUA 8
24. Kirsi Kemppainen SsUA 8
25. Virpi Lehvonen - 8
26. Lisa-Maria Stenman KokUA 4
27. Mirva Saaranen Nivala 2

 

EVK

Nimi Edustus Pisteet
1. Teemu Kyllönen Kiiminki 35
2. Kimmo Anttila Me-LaMoKe 33
3. Eino Härö Rovaniemi 32
4. Aki Kaveri Paavola 26
5. Tomi Rautio Ylivieska 25
6. Anttoni Lagus Nivala 23
7. Markku Raudaskoski KrsSUA 22
8. Tony Heittola Me-LaMoKe 21
9. Henri Suonvieri Ylivieska 20
10. Jukka Viinikka KuuUA 17
11. Teijo Rautio Ylivieska 17
12. Jorma Paananen KannMK/UA 16
13. Niko Mäkikangas 14
14. Aleksi Marjoniemi NivUA 14
15. Jani Ventelä HvMK/UA 14
16. Martti Matikainen Paratiisin/MU 14
17. Henri Säävälä OMU 14
18. Kimmo Pesonen HyUA 14
19. Henrik Viinikka KuuUA 13
20. Eemeli Rautiainen PuMK/UA 13
21. Teemu Seppälä Ylivieska 12
22. Mika Suppo Tornio 12
23. Kari Suomela KokeUA 12
24. Topi Tuomaala KokUA 11
25. Ismo Pätsi KuuUA 11
26. Kati Grönfors HvMK/UA 10
27. Sami Löllö Me-LaMoKe 10
28. Kari Kemppainen SsUA 10
29. Jere Salo Ylivieska 10
30. Kari Haapanen OUA 10
31. Juha-Matti Marttala KeminUA 9
32. Jyrki Ylimäki Jääli 9
33. Lauri Mertala Ii 8
34. Teemu Kyllönen SsUA 8
35. Ken Haapalainen Saarenkylä 7
36. Markus Karppinen RaaUA 7
37. Niilo Saari Ylivieska 7
38. Hannu Häkämies OMU 7
39. Joonas Rautio Oulainen 6
40. Johanna Moilanen SsUA 6
41. Lauri Lassila Jääli 5
42. Artturi Koivukangas Me-LaMoKe 5
43. Peter Asikainen Oulu 4
44. Timo Salo ouMK/UA 2

 

Nuoret

Nimi Edustus Pisteet
1. Alex Haapala OuMK/UA 59
2. Jonni Rautiainen KarstUA 57
3. Jenna Kyllönen Kiiminki 50
4. Ville Sorvisto OuMK/UA 46
5. Santtu Kangas 34
6. Roope Hirvonen KannMK/UA 27
7. Marcus Suppo TorUA 26
8. Arttu Savolainen OuMK/UA 24
9. Juho Sihvonen TorUA 23
10. Juho Tikkanen SuonUA 22
11. Rami Paakkari SIIMU2000 16
12. Jaani Hosionaho Nivala 15
13. Arttu Viirelä OuMK/UA 14
14. Nico Salo OuMK/UA 14
15. Viljo Mäkikangas 13
16. Niko Pasula 11
17. Karoliina Paakkari Pattijoki 9
18. Joni Luoma-Tokoi OuMK/UA 6
19. Jenni Salo OuMK/UA 5
20. Arttu Rautiainen PuMK/UA 3
21. Kaapo Purontaka KokUA 2

 

Seniorit

Nimi Edustus Pisteet
1. Jukka Piispanen Oulu 53
2. Mika Korkiakoski Tyrnävä 50
3. Jouni Kujala KuuUA 47
4. Martti Matikainen Paratiisin/MU 38
5. Eino Härö Rovaniemi 36
6. Lauri Lassila Jääli 35
7. Tuomas Gråholm HoMK/UA 23
8. Ken Haapalainen Saarenkylä 23
9. Jorma Korkiakoski Kestilä 22
10. Markku Karppinen RaaUA 22
11. Heimo Hillilä SsUA 21
12. Jaakko Huhta ScPalas 19
13. Markku Raudaskoski KrsSUA 16
14. Urpo Viinikka KuuUA 16
15. Esa Sydänmetsä Ylivieska 14
16. Arto Heikkilä Kempele 14
17. Seppo Kukkonen 12
18. Pertti Peura TorUA 11
19. Jari Suokas ScPalas 11
20. Risto Saaranen NivUA 11
21. Eero Mertala Ii 10
22. Keijo Kämäräinen Kiuruvesi 10
23. Antti Soukka Ylivieska 10
24. Heikki Hosionaho NivUA 8
25. Peter Asikainen Oulu 7
26. Hannu Juntunen SsUA 7
27. Juha Maijala NivUA 6
28. Pekka Aho KeminUA 6
29. Juha Huosionmaa PokyUA 5
30. Reijo Kerttula Raahe 4