Pisteet joka luokassa kymmenelle parhaalle seuraavasti 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Viimeisessä osakilpailussa tuplapisteet 20-18-16-14-12-10-8-6-4-2. Lisäksi osallistumispisteet kymmenelle parhaalle: 1. osakilpailu=1 piste, 2. osakilpailu=2 pistettä, 3. osakilpailu=3 pistettä ja 4. osakilpailu=4 pistettä.

(Suluissa sijoitus edellisen osakilpailun jälkeen)

ProRace
1 Tommi Virho - Jääli - 8p + 12p + 8p +24p = 52p (2.)
2 Joni Nieppola - Kemi - 9p + 8p + 12p + 22p = 51p  (1.)
3 Mika Suppo - Tornio - 11p + 9p + 7p + 16p = 43p (3.)
4 Ville Saarinen - KoMoKe - 0p + 0p + 0p + 20p = 20p (-.)
5 Janne Roininen - PR Team 2000 - 0p + 0p + 0p + 18p = 18p (-.)
6 Joni-Petteri Kaarlela - NivUA - 0p + 7p + 9p + 0p = 16p (6.)
7 Jukka Pöyhönen - KokUA - 4p + 0p + 11p + 0 p= 15p (6.)
8 Henrik Leinonen - Kajaani - 0p + 0p + 0p + 14p = 14p (-.)
9 Saku Stenberg - RoiUA - 0p + 0p + 13p + 0p = 13p (7.)
10 Juha-Pekka Pellikka - Jääli - 0p + 3p + 0p+ 10p = 13p (16.)
11 Teemu Kyllönen - SsUA - 0p + 0p + 0p + 12p = 12p (-.)
12 Hannu Leinonen - Kuopio - 0p + 11p + 0p + 0p = 11p (7.)
13 Aleksi Marjoniemi - NivUA - 10p + 0p + 0p + 0p = 10p (8.)
14 Marcus Pohjolainen - Me-LaMoKe - 0p + 10p + 0p + 0p = 10p (9.)
15 Roope Moilanen - PuMK/UA - 0p + 0p + 10p + 0p = 10p  (10.)
16 Leevi Pasma - Kempele - 0p + 0p + 0p + 8p = 8p (-.)
17 Tuomas Sepänmäki - Ilmajoki - 7p + 0p + 0p + 0p = 7p (11.)
18 Jani Ahola - KokUA - 6p + 0p + 0p + 0p = 6p (12.)
19 Eemil Hosionaho - NivUA - 0p + 6p + 0p + 0p = 6p (13.)
20 Tommi Alakopsa - RaaUA - 0p + 0p + 6p + 0p = 6p (14.)
21 Urpo Viinikka - KuuUA - 0p + 0p + 0p + 6p = 6p (-.)
22 Keijo Pesonen - KuuUA - 5p + 0p + 0p + 0p = 5p (15.)
23 Saija Määttä - OMU - 0p + 5p + 0p + 0p = 5p (16.)
24 Niko Törmä - KRRMK/UA - 0p + 0p + 5p + 0p = 5p (17.)
25 Antti Vesamäki - 0p + 4p + 0p + 0p = 4p (18.)
26 Tuomas Koskinen - TohUA - 0p + 0p + 4p + 0p = 4p (19.)
27 Marko Parviainen - Toholampi - 3p + 0p + 0p + 0p = 3p (20.)
28 Petri Huupponen - ÄkiUA - 2p + 0p + 0p + 0p = 2p (22.)

JR800
1 Saku Kinnunen - SsUA - 10p + 12p + 11p + 14p = 47p (1.)
2 Aki Honganpuhto - Paratiisin/MU - 9p + 10p + 12p + 12p = 43p (3.)
3 Markus Mitronen - SsUA - 7p + 11p + 13p + 10p = 41p (2.)
4 Toni Perttula - KeminUA - 8p + 9p + 0p + 18p = 35p (4.)
5 Joni Kaisto - SsUA - 0p + 0p + 0p + 24p = 24p (-.)
6 Ari Rautiainen - SsR - 0p + 0p + 0p + 22p = 22p (-.)
7 Tommi Alakopsa - RaaUA - 0p + 0p + 0p + 20p = 20p (-.)
8 Seppo Selmgren - Kemi - 0p + 0p + 0p + 16p = 16p (-.)
9 Lauri Annala - OMU - 11p + 0p + 0p + 0p = 11p (5.)
10 Matti Bwana - PuMK/UA - 0p + 0p + 10p  + 0p = 10p (6.)
11 Martti Matikainen - Paratiisin/MU - 0p + 0p + 9p + 0p  = 9p ( -.)
12 Artturi Koivukangas - Me-LaMoKe - 0p + 8p + 0p + 0p = 8p (8.)

Yleinen
1 Joni Nieppola - Kemi - 9p + 9p + 12p + 18p = 48p (1.)
2 Tony Heittola - Me-LaMoKe - 5p + 10p + 9p + 8p = 24p (2.)
3 Keijo Pesonen - KuuUA - 8p + 6p  + 0p + 14p  = 14p (4.)
4 Henrik Leinonen - Kajaani - 0p + 0p + 0p + 24p = 24p (-.)
5 Jouni Kujala - KuuUA - 0p + 0p + 0p + 22p = 22p (-.)
6 Hannu Juntunen - SsUA - 0p + 0p + 0p + 20p = 20p (-.)
7 Lauri Lassila - Jääli - 0p + 0p + 0p = 16p (-.)
8 Tapani Saaranen - NivUA - 3p + 12p + 0p + 0p = 15p (3.)
9 Tuomas Koskinen - TohUA - 0p + 0p + 13p + 0p = 13p (5.)
10 Juuso Maijala - NivUA - 2p + 0p + 11p + 0p = 13p (6.)
11 Saku Kinnunen - SsUA - 0p + 0p + 0p + 12p = 12p (-.)
12 Kari Kallio - OMU - 11p + 0p + 0p + 0p = 11p (7.)
13 Hannu Leinonen - Kuopio - 0p + 11p + 0p + 0p = 11p (8.)
14 Tuomas Sepänmäki - Ilmajoki - 10p + 0p + 0p + 0p = 10p (9.)
15 Jukka Pöyhönen - KokUA - 0p + 0p + 10p + 0p = 10p (10.)
16 Aapeli Juutinen - SsUA - 0p + 0p + 0p + 10p = 10p (-.)
17 Veli-Matti Paakkari - 0p + 8p + 0p + 0p = 8p  (11.)
18 Jari Saaranen - NivUA - 0p + 0p + 8p + 0p = 8p (12.)
19 Marko Parviainen - Toholampi - 7p + 0p + 0p + 0p = 7p (13.)
20 Eemil Hosionaho - NivUA - 0p + 7p + 0p + 0p = 7p (14.)
21 Mikko Ruuttula - Kannus - 0p + 0p + 7p + 0p = 7p (15.)
22 Teemu Kyllönen - Kiiminki - 6p + 0p + 0p + 0p = 6p (16.)
23 Niko Mäkikangas - Oulainen - 0p + 0p + 6p + 0p = 6p (17.)
24 Sanna Kaisto - SsUA - 0p + 0p + 0p + 6p = 6p (-.)
25 Martti Matikainen - Paratiisin/MU - 4p + 0p + 0p + 0p = 4p (18.)
26 Niilo Saari - Ylivieska - 0p + 4p + 0p + 0p = 4p (19.)
27 Aki Päivärinta - NivUA - 0p + 3p + 0p + 0p = 3p (20.)

Etuveto/Kardaani
1 Keijo Pesonen - KuuUA - 0p + 8p + 0p + 24 p= 32p (11.)
2 Tony Heittola - Me-LaMoKe - 0p + 9p + 10p + 6p = 19p (1.)
3 Eino Härö - Rovaniemi - 10p + 0p + 0p + 14p = 24p (12.)
4 Jukka Viinikka - KuuUA - 0p + 0p + 0p + 22p = 22p (-.)
5 Joni Kaisto - SsUA - 0p + 0p + 0p + 20p = 20p (-.)
6 Tomi Rautio - Ylivieska - 0p + 10p + 8p + 0p = 18p (2.)
7 Lauri Lassila - Jääli - 0p + 0p + 0p + 18p = 18p (-.)
8 Sampsa Korkiakoski - Oulunsalo - 6p + 6p + 5p + 0p = 17p (3.)
9 Hannu Juntunen - SsUA - 0p + 0p + 0p + 16p = 16p (-.)
10 Joonas Rautio - Oulainen - 0p + 0p + 13p + 0p = 13p (4.)
11 Tapani Saaranen - NivUA - 9p + 4p + 0p + 0p = 13p (5.)
12 Saku Kinnunen - SsUA - 2p + 3p + 0p + 0p = 5p 20.)
13 Niilo Saari - Ylivieska - 0p + 12p + 0p + 0p = 12p (6.)
14 Teijo Rautio - Ylivieska - 0p + 0p + 12p + 0p = 12p (7.)
15 Kimmo Anttila - Kuivaniemi - 5p + 7p + 0p + 0p  = 12p (8.)
16 Reijo Väisänen - Pr Team 2000 - 0p + 0p + 0p + 12p = 12p (-.)
17 Lauri Annala - OMU - 11p + 0p + 0p + 0p = 11p (9.)
18 Veli-Matti Paakkari - 0p + 11p + 0p + 0p = 11p (10.)
19 Niko Mäkikangas - Oulainen- 0p + 0p + 11p + 0p = 11p (11.)
20 Jarkko Valtanen - Vuokatti - 0p + 0p + 0p + 10p = 10p (-.)
21 Kalervo Kaveri - OMU - 8p + 0p + 0p + 0p = 8p (13.)
22 Taneli Ervasti - ScPalas - 7p + 0p + 0p + 0p = 7p (15.)
23 Joni Huuki - Kannus - 0p + 0p + 7p + 0p = 7p (16.)
24 Jani Ventelä - HvMK/UA - 0p + 0p + 6p + 0p = 6p (17.)
25 Mika Korkiakoski - LaKUA - 0p + 5p + 0p + 0p = 5p (18.)
26 Aki Honganpuhto - Paratiisin/MU - 0p + 0p + 5p + 0p = 5p (19.)
27 Mikko Mertala - Haukipudas - 4p + 0p + 0p + 0p = 4p (21.)
28 Artturi Koivukangas - Me-LaMoKe - 0p + 0p + 4p + 0p = 4p (22.)
29 Martti Matikainen - Paratiisin/MU - 3p + 0p + 0p = 3p (23.)

Naiset
1 Sirpa Hjort - Jääli - 11p + 12p + 13p + 22p = 58p (1.)
2 Johanna Moilanen - SsUA - 10p + 9p + 0p + 24 = 43p (4.)
3 Jessica Sanaksenaho - Kemi -7p + 7p + 7p + 14p = 35p (3.)
4 Sanna Kaisto - SsUA - 9p + 0p + 0p + 20p = 29p (10.)
5 Mari Korkiakoski - Oulunsalo - 8p + 4p + 10p + 0p = 22p (2.)
6 Reeta Pesonen - KuuUA - 0p + 0p + 0p + 18p = 18p (-.)
7 Joanna Kujala - KuuUA - 0p + 0p + 0p + 16p = 16p (-.)
8 Mia Kentala - Kokkola - 0p + 0p + 12p + 0p = 12p (5.)
9 Heidi Huhtakangas - Ylivieska - 0p + 11p + 0p + 0p  = 11p (6.)
10 Inka Hillilä - SsUA - 0p + 0p + 11p + 0p = 11p (7.)
11 Tanja Rautio - Ylivieska - 0p + 5p + 6p + 0p = 11p (8.)
12 Jonna Heittola - Me-LaMoKe - 0p + 10p + 0p + 0p = 10p (9.)
13 Sanna Rautio - Ylivieska - 0p + 0p + 9p + 0p  = 9p (11.)
14 Kati Grönfors - HvMK/UA - 0p + 8p + 0p + 0p = 8p (12.)
15 Tarja Autio - KMK - 0p + 0p + 8p + 0p = 8p (13.)
15 Iida Matkaselkä - SIIMU 2000 - 0p + 6p + 0p + 0p = 6p (14.)
15 Iiris Mäkikangas - Oulainen- 0p + 0p + 5p + 0p= 5p (15.)
16 Salla Hjulberg - Rovaniemi - 0p + 3p + 0p + 0p = 3p (16.)

Nuoret
1 Artturi Koivukangas - Me-LaMoKe - 4p + 11p + 11p + 22p = 48p (2.)
2 Sini Varpenius - Vihanti - 6p + 10p + 9p + 18p = 43p (2.)
3 Matti Bwana- PuMK/UA - 8p + 0p + 12p + 20p = 40p (3.)
4 Simo Kemppainen - SsUA - 10p + 0p + 0p + 24p = 34p (8.)
5 Iida Matkaselkä - SIIMU 2000 - 0p + 9p + 0p + 14p = 23p (11.)
5 Iiris Mäkikangas - 0p + 8p + 8p + 0p = 16p (4.)
6 Arttu Rautiainen - PuMK/UA - 0p + 0p + 0p + 16p = 16p (-.)
7 Joni Luoma-Tokoi - OuMK/UA - 0p + 0p + 13p + 0p = 13p (5.)
8 Alex Haapala - OuMK/UA - 0p + 12p + 0p + 0p = 12p (6.)
9 Tatu Kallio - 11p + 0p  + 0p + 0p = 11p  (7.)
10 Arttu Viirelä - OuMK/UA - 0p + 0p + 10p + 0p = 10p (9.)
11 Joni Pirttimaa - NivUA - 9p + 0p + 0p + 0p = 9p (10.)
12 Ville Leskelä - Arkala - 7p + 0p + 0p + 0p = 7p (12.)
13 Milja Kinnunen - OMU - 5p + 0p + 0p + 0p = 5p (13.)
14 Jenna Kyllönen - OMU - 3p + 0p + 0p + 0p = 3p (14.)

Seniorit
1 Lauri Lassila - Jääli - 8p + 11p + 0p + 24p = 43p (3.)
2 Martti Matikainen - Paratiisin/MU - 9p + 10p + 7p + 10p = 36p (2.)
3 Tuomo Pesonen - KuuUA - 0p + 9p + 0p + 20p = 29p (10.)
4 Mika Korkiakoski - LakUA - 7p + 12 p +9p + 0p = 28p (1.)
5 Eino Härö - Rovaniemi - 10p + 0p + 0p + 16p = 26p (8.)
6 Urpo Viinikka - KuuUA - 0p + 0p + 0p + 22p = 22p (-.)
7 Hannu - SsUA - 0p + 0p + 0p + 18p = 18p (-.)
8 Seppo Selmgren - Kemi - 5p + 0p + 12p = 17p (14.)
9 Seppo Värtö - Maksniemi - 3p + 0p + 11p + 0p = 14p (9.)
10 Reijo Väisänen - PR Team 2000 - 0p + 0p + 0p + 14p = 14p (-.)
11 Heimo Hillilä - SsUA - 0p + 0p + 13p + 0p = 13p (5.)
12 Markku Koskinen - TohUA - 0p + 0p + 12p + 0p = 12p (6.)
13 Risto Saaranen - NivUA - 4p + 8p + 0p + 0p = 12p (7.)
14 Timo Ruuttula - KMK - 0p + 0p + 10p + 0p = 10p (9.)
15 Jukka Pöyhönen - KokUA - 0p + 0p + 8p + 0p = 8p (11.)
16 Ari Rautiainen - SsR - 0p + 0p + 0p + 8p  = 8p (-.)
17 Jaakko Huhta - 6p + 0p + 0p + 0p = 6p (12.)
18 Reijo Keskisarja - Me-LaMoKe - 0p + 0p + 6p+ 0p  = 6p (13.) 
19 Jouni Kujala - KuuUA - 0p + 0p + 0p + 6p = 6p (-.)